Chceli by sme vám predstaviť revolučnú novinku vo svete chudnutia a zdravého stravovania.
Super Slim je správnou voľbou pre ľudí, ktorí neradi robia kompromisy. Hovoríte si, že pri diéte to nie je možné? Super Slim to však dokáže! Zasýti vaše bruško minimálnym množstvom kalórií, pričom je vhodný pre diabetikov, celiatikov i všetkých, ktorí sa zdravo stravujú. 

ČO SÚ SUPER SLIM CESTOVINY?

Je to rad produktov vyrobených z koreňovej zeleniny konjac. Doteraz sa zeleninové cestoviny z konjacu používali najmä v Ázii, odkiaľ táto rastlina pochádza. Spracovaním koreňa konjac vzniká vláknina rozpustná vo vode, nazývaná glukomanán. Je to vláknina pektínového typu a má priaznivý vplyv na trávenie a metabolizmus, pričom spomaľuje vstrebávanie sacharidov z potravy a napomáha pri redukcii telesnej váhy.

 

VÝSKUMY:

Účinky priaznivého vplyvu zaradenia glukomanánu (konjac – Super Slim) do vášho jedálnička sú podložené aj rôznymi štúdiami.
V rámci výskumu na obéznych pacientoch, ktorým bol podávaný glukomanán, boli vytvorené dve skupiny: jedna placebo (bez podávania glukomanánu) a jedna, ktorej podávaný bol. Obidve skupiny boli požiadané, aby nemenili svoje stravovacie, či životné návyky. Na základe výsledkov boli potvrdené výrazné rozdiely medzi skúmanými pacientmi, ktorí dostávali konjacovú vlákninu a tými, ktorí dostávali placebo. 
Najväčšie zmeny boli zaznamenané v hmotnosti, hladine cholesterolu, LDL cholesterolu a triglyceridov. V skupine, ktorej podávali glukomanán, bol zaznamenaný úbytok hmotnosti 2,5 kg za obdobie 8 týždňov. Zatiaľ čo u placebo skupiny to bolo za rovnaké obdobie 0,7 kg. 
Zároveň bolo zistené, že v skupine, ktorá dostávala glukomanán, prišlo za 4 týždne k zníženiu hladiny cholesterolu o 20,9 mg/dl, pričom skupina s placebom zaznamenala nárast hladiny cholesterolu o 5,9mg/dl. (International Journal of Obesity, 1984, Účinky glukomanánu na obéznych pacientov, klinická štúdia).

Ďalší výskum tiež potvrdzuje priaznivé účinky glukomanánu/konjacu a to v oblasti zníženia cholesterolu.
V testovanej skupine 63 ľudí, ktorí dostávali rozpustný konjac glukomanán, došlo k zníženiu koncentrácie cholesterolu o 10 %, LDL cholesterolu o 7,2 %, triglyceridu o 23 % a došlo tiež k zníženiu systolického krvného tlaku o 2,5 %. (American Journal of Clinical Nutrition, 1995, Účinky krátkodobého podávania konjac glucomananu na sérum cholesterolu u zdravej populácie).

 

GLUKOMANÁN / KONJAC JE TIEŽ NESMIERNE VHODNÝ PRE DIABETIKOV, POTVRDZUJE TO AJ NASLEDUJÚCA ŠTÚDIA:

Prieskumy na diabetických pacientoch preukázali, že podávanie glukomanánu znížilo hladinu glukózy v krvi, pričom nedochádzalo k zmenám hladiny inzulínu. Dlhodobé a pravidelné podávanie viedlo k zníženiu hladiny glukózy v krvi a zabránilo rastu LDL cholesterolu. (J Med Assoc Thai, 2007, Glycemic and Lipid Response to Glucomanan in Thais with Type 2 Diabetes Mellitus). 

 

ZLOŽENIE SUPER SLIM CESTOVÍN:

  • 96 % vody
  • 3,8 % vlákniny glukomanánu (zabraňuje prejedaniu a vyvoláva pocit sýtosti)
  • žiadne tuky
  • žiadne cukry
  • bez lepku

 

POZITÍVNE ÚČINKY:

  • zabraňuje prejedaniu
  • znižuje cholesterol
  • zabraňuje ukladaniu cukrov do tukových zásob
  • minimálna kalorická hodnota

 

PRÍPRAVA:

Super Slim produkty sú ponorené v tekutine s charakteristickou vôňou, ktorá zmizne počas oplachovania (2 - 3x) pod tečúcou studenou vodou. Potom 2 – 3 min. varte vo vriacej vode, alebo zohrievajte na panvici. Super Slim produkty nemajú žiadnu chuť ani vôňu, prijímajú ju z pokrmu (omáčky, polievky), s ktorým sú zmiešané.